Egy francia céggel közösen veheti meg az állam a ferihegyi repteret
Értesülések szerint Orbán Viktor eredetileg kínai és katari cégeket akart bevonni a bizniszbe, de "nyugati nyomás" miatt arra kényszerült, hogy meghátráljon.
Értesülések szerint Orbán Viktor eredetileg kínai és katari cégeket akart bevonni a bizniszbe, de "nyugati nyomás" miatt arra kényszerült, hogy meghátráljon.
Orbán Viktor a populista-nacionalista politikusok guruja Európában. Ha Szlovákiában Robert Fico győz, az megtörheti a Nyugat egységét Ukrajna ügyében. Lengyelországban külügyi alkalmazottak kenőpénzért adtak tartózkodási engedélyt több száz külföldinek. Válogatás a világsajtó írásaiból.
A miniszterelnök a Kossuth rádióban elemzett, és arról is értekezett, mikor fognak végre belépni az európai kormányok a béketáborba.
Tisztán keresztény Nyugatra van szükség, mondta az olasz miniszterelnök a budapesti találkozón, miközben az aktuális olasz államháztartási törvény külön kitér a bevándorlás kedvező gazdasági hatásaira, írja az osztrák lap.
A budai ingatlan kertjét ellepték a rendőrök.
A házelnök elutasított a DK-s Arató Gergelynek a miniszterelnökhöz benyújtott írásbeli kérdését, és mindezt azzal indokolta, hogy a kormánytagoknak nem feladatuk újságcikkekben szereplő kijelentések, illetve vélemények értékelése.
A kormányzó politikusok köreiben egyre szalonképesebb nagy formátumú államférfiként emlékezni az antiszemita kormányzóra.
Kampánystartnak is beillő beszédet mondott a miniszterelnök az V. Demográfiai Csúcson, ahol azt is megtudhattuk, hogy a magyar feleségek élete nem könnyű, és a magyar társadalom alapvetése, hogy minden teher a nőkre hárul. De nem baj, mert hamarosan jön a magyar családpolitikai program 2.0., és a liberális elitet is félre fogják tolni.
Nagyobb reményekkel lehet csatlakozni egy növekvő párthoz, mint egy leépülőhöz – mondja Gyurcsány Ferenc DK-elnök, aki több ciklusra tervez, mondván: ennyi mocskot nem lehet négy év alatt eltakarítani.
Két napra megint Budapestre érkeznek a konzervatív családpárti erők, hogy megosszák a tapasztalataikat a „családokat érintő legfontosabb kérdésekről”. A szokásos férfi politikusok mellett most először Giorgia Meloni olasz kormányfő is felszólal.
Mit mondott az Európai Bizottság elnöke Ukrajnáról, a bővítésről, a válságról, Kínáról vagy éppen az MI-ről, amikor az Unió állapotáról beszélt? Szóba került-e Magyarország az évértékelőben? Lesznek-e szövetségesei Orbán Viktornak és van-e lehetőség arra, hogy Brüsszel leszámoljon a vétópolitikával? Ezekről beszélt közéleti podcastunkban kollégánk, Gyükeri Mercédesz, aki Strasbourgból tudósított Ursula von der Leyen (elméletileg) utolsó 'State of the European Union' beszédéről.
Nem az a baj, hogy a 2010 előtti világ szereplő aktívak kívánnak maradni a közéletben, hanem az a baj, ahogyan ezt teszik. Hogy működésük mi mindent lehetetlenít el. A baloldali politizálás továbbra is az értelmiségi találkozókban, “közgazdász stand-up”-okban, 2010 előtti belügy- és pénzügyminiszterek szerepeltetésében merül ki, és ez súlyos stratégiai hiba. Vélemény.
A területfejlesztési és uniós forrásokért felelős miniszter abban is ellentmondott a miniszterelnöknek, hogy igenis vannak közös európai értékek.
A momentumos politikus azzal vádolja az LMP elnökét, hogy a NER-ből van pénze, míg Ungár azzal vágott vissza, hogy korábban Kele meg az Orbán-kormánynak dolgozott.
A miniszterelnök hétvégén a kötcsei pikniken beszélt arról, hogy orosz helyett francia üzemanyagra kell váltani a paksi erőműben. A jelek szerint az Energiaügyi Minisztérium nem tétlenkedett, már alá is írták a kapcsolatbővítési megállapodást a francia Framatome vállalattal.
A szélsőséges pártok, melyek kihasználták az emberek elmúlt években felgyűlt elégedetlenségét, az európai politika megosztottsága miatt tényleges erejüknél nagyobb befolyáshoz jutottak, írja a Bloomberg.
Az LMP-társelnök Ungár Péter a Partizán műsorában a testvére villájában vendégeskedő Orbán Viktorról kijelentette: a korrupciógyanút érintő felvetésekre a kormányfőnek kell válaszolnia. Beszélt az ellenzékről, és arról is, hogy mi különbözteti meg az LMP-t a többi párttól: “mi nem akarunk több gyűlöletet.” Azt is elárulta az önkormányzati választás kapcsán, hogy "Karácsony Gergelynek nincs alternatívája."
Fricz Tamás politológus árulta el, hogy milyen esélyeket lát az EU jövőjét illetően a kormányfő.
Orbán Viktor ma egyébként is irányadó Szlovákiában, vele példálóznak a jobb- és baloldali populisták is. Ami a választáson induló három magyar pártot illeti, szinte esélytelenek a parlamenti bejutásra. Közülük a magyar kormányhoz közel álló Szövetség-Aliancia a legnépszerűbb, akár a küszöbön táncolók közé is sorolhatnánk, ám jelenleg mért támogatottsága nem sok jóval kecsegtet. Körképünk bő két héttel a szlovákiai választások előtt.
Bence Szechenyi tavaly volt ösztöndíjas a Mathias Corvinus Collegium Budapest Fellowship Programjában, most leírta, ez az intézmény csak Orbán Viktor pozícióit erősíti, eltérő véleménynek nincs helye.